8 april 2013 - 14:29 - Marokko
Uit een onderzoek van Averty, blijkt dat 31% Marokkanen zich het liefst verplaatsen met hun eigen auto. Ook kiest 21% voor de bus en 19% voor de taxi.
Het onderzoek werd uitgevoerd op een steekproef van 1000 mensen in 38 steden. 41% van de deelnemers woont in Casablanca, 14% in Rabat en 6% in Marrakech. Ook zijn 32% student, 16% werknemer en 32% manager.
Meer dan de helft (51%), zegt zich vooral te verplaatsen voor het werk, 34% voor hun studies en 48% om persoonlijke redenen.
Het verkeer in Marokkaanse steden is voor 44% ondraaglijk, 43% vindt het acceptabel en 13% vindt het verkeer in de steden vlot. Vooral in Casablanca is men ontevreden over het verkeer (95%), gevolgd door Rabat met 72%.
Het onderzoek leert ons ook dat 47% automobilisten de tram zouden gebruiken, als de omstandigheden het toelieten.
Ten slotte besteed 56% van de autogebruikers meer dan 1000 dirham per maand aan hun verplaatsingen. Bij 74% van de openbaar vervoergebruikers, is dat minder dan 400 dirham per maand.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"