20 juni 2024 - 14:10 - Economie
Terwijl de prijzen van brandstof op de internationale markten dalen, blijven Marokkaanse automobilisten fors de dupe. Met een literprijs van 1,54 dollar per liter op 20 mei 2024, behoort Marokko tot de vier duurste landen van Afrika.
Deze paradoxale situatie, waarbij de daling van de wereldmarktprijzen niet wordt doorvertaald naar de pomp, wekt onbegrip en frustratie bij de Marokkaanse consument.
Lees ook: Russische brandstofexport naar Marokko explodeert
Een belangrijke factor is de sterke afhankelijkheid van Marokko van brandstofimport. In tegenstelling tot olieproducerende landen heeft Marokko geen eigen productie om de schokken op de internationale markt op te vangen.
Daarnaast speelt de hoge fiscaliteit een cruciale rol. maar liefst 31% van de uiteindelijke prijs bestaat uit belastingen en accijnzen, terwijl de internationale markt 61% voor zijn rekening neemt. De resterende 8% wordt bepaald door distributiekosten en de winstmarge van de distributeurs.
Lees ook: Stijging brandstofprijzen is raadsel in Marokko
Een bijkomende factor is de kostprijs van raffinage, die niet altijd gelijke tred houdt met de daling van de olieprijs. Volgens Finances News Hebdo is de raffinage-activiteit wereldwijd afgenomen, met investeringen die zich meer richten op hernieuwbare energiebronnen.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko