22 oktober 2021 - 10:00 - Marokko
De Partij voor Rechtvaardigheid en Ontwikkeling (PJD) maakt een moeilijke periode door. Na de tegenslag tijdens de verkiezingen van 8 september verkeren de islamisten in financiële moeilijkheden en kunnen zij de bouw van hun nieuwe hoofdkwartier in Rabat niet voltooien.
Zonder de bijdragen van haar verkozenen en de overheidssubsidies die op 20 miljoen dirham per jaar worden geraamd, stevent de PJD af op een ondergang. Door de financiële beperkingen heeft de partij moeilijkheden met de voltooiing van de bouw van haar hoofdkwartier in de wijk Hay Riad in Rabat, waarvan de begroting wordt geraamd op 40 miljoen dirham, meldt het dagblad Al Akhbar.
Lees ook: Reeks ontslagen bij PJD-partij
Volgens de penningmeester van de partij, Abdelkader Amara, zijn de thans beschikbare middelen niet toereikend om de uitgaven in voor de bouw van het nieuwe hoofdkwartier te dekken. De PJD zou van het project kunnen afzien en zelfs gedwongen kunnen worden het terrein in zijn huidige vorm te verkopen om de partij te redden, die volgens bronnen op de rand van het faillissement staat.
Aanvankelijk zou de financiering van het project komen uit de bijdragen van de 60 gekozen leden die de partij na de parlementsverkiezingen van 8 september verwachtte te verkrijgen. Deze bijdragen, geraamd op 5 miljoen dirham, zouden worden aangevuld met 8 miljoen dirham aan subsidies van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Helaas behaalde de PJD slechts 12 van de 60 geplande zetels.
Lees ook: Verkiezingen Marokko: PJD boekt historische nederlaag
De bouw van het nieuwe partijhoofdkwartier werd in januari 2021 aangevat door de voormalige regeringsleider, Saadeddine El Othmani, die aankondigde dat het in minder dan dertig maanden zou worden voltooid.
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"