13 december 2022 - 21:00 - Marokko
Het proces tegen de Koeweitse toerist Abderrahman Mohammed Samrane Al-Azmi wordt hervat. Hij wordt beschuldigd van verkrachting van een 14-jarige minderjarige in Marrakech. De rechtszaak werd twee jaar opgeschort omdat de voortvluchtige verdachte niet voor de rechter verscheen.
Er zijn nieuwe wendingen in de zaak van de 24-jarige Koeweiti die beschuldigd wordt van verkrachting van een minderjarige. Het proces tegen Abderrahmane Mohamed Samran Al-Azmi is op 15 november hervat door de strafrechtbank in Marrakech. De man ontvluchtte Marokko op 28 januari 2022 nadat hij na de betaling van een borgtocht van 30.000 dirham, was vrijgelaten.
Lees ook: Koeweit bereid om pedofiel aan Marokko uit te leveren
Al-Azmi zal uiteindelijk bij verstek berecht worden. De volgende zitting in deze zaak is gepland voor 10 januari 2023. Momenteel is de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie (AMDH) de enige aanklager, aangezien de moeder van het slachtoffer zich heeft teruggetrokken. "We hebben de zaak niet uit het oog verloren. Het dossier is niet gesloten en we zijn nog steeds mede-eiser", aldus Omar Arbib van de AMDH-afdeling in Marrakech aan Médias24.
Lees ook: Koeweitse pedofiel uit Marokko gevlucht
Na talrijke dagvaardingen en garanties van de Koeweitse Ambassade en 21 hoorzittingen waarop de beschuldigde niet verscheen, werd het proces heropend. Hoe de verdachte het land kon verlaten hoewel er een strafrechtelijke procedure tegen hem was ingeleid, blijft voor Omar Arbib een raadsel. "De openbare aanklager had op zijn minst een internationaal opsporingsbericht kunnen uitvaardigen, maar dat is niet gebeurd", voegt hij eraan toe. Hij wijst erop dat de verdachte "de feiten voor de speurders en de onderzoeksrechter heeft toegegeven".
Marokko: de virtuele trouwrage
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten