21 maart 2025 - 13:43 - Marokko
De eens zo levendige gemeente Zeghanghane in de provincie Nador kampt met een ernstig ecologisch probleem. De straten worden overspoeld door afval en bouwpuin, waardoor er steeds meer vuilnisbelten ontstaan die een direct gevaar vormen voor de volksgezondheid en het aanzien van de stad.
De vraag die op ieders lippen brandt: waar blijft het enorme budget van 12,5 miljoen dirham dat voor de reiniging is gereserveerd? Ondanks dit aanzienlijke bedrag is de verwaarlozing overduidelijk. De straten worden niet meer schoongemaakt, controle en toezicht lijken volledig afwezig en de onvrede onder de burgers groeit met de dag.
Lees ook: Afvalplaag na iftars op Marokkaanse stranden
De staat van de afvalcontainers is een schrijnend voorbeeld van de tekortkomingen. De versleten bakken worden niet vervangen, waardoor de stad verstikt in afval en onaangename geuren en ongedierte vrij spel krijgen. Dit leidt tot grote ecologische en gezondheidsrisico’s.
Lees ook: Marokko: selfies met vuilnis in Nador
De inwoners van Zeghanghane eisen nu dringend actie van de lokale autoriteiten. Zij willen dat de gemeente de afspraken met het reinigingsbedrijf naleeft en ervoor zorgt dat de dienstverlening verbetert. Nieuwe afvalcontainers, een betere afvalinzameling en strenger toezicht zijn noodzakelijk om de investering van 12,5 miljoen dirham te rechtvaardigen. Het gebrek aan verantwoordelijkheid en controle is de belangrijkste oorzaak van deze voortdurende achteruitgang.
Marokko sleept nipte zege binnen tegen Niger in WK-kwalificatie
Toeriste door agressieve aap aangevallen in Marokko
Marokko: nieuwe snelweg voor snellere verbinding noord-centrum
Europa bedreigt geldovermakingen Marokkaanse diaspora
Marokkanen eisen strengere inreisvoorwaarden voor Algerijnen
Nep rechters gearresteerd in Nador
Toeriste door agressieve aap aangevallen in Marokko
Marokko: nieuwe snelweg voor snellere verbinding noord-centrum
Marokkanen eisen strengere inreisvoorwaarden voor Algerijnen
Koning Mohammed VI terug in Rabat voor Laylat al-Qadr
Iftar zorgt voor verkeerschaos in Nador tijdens Ramadan
Marokkaan lanceert nieuw elektrisch automerk vanuit Londen
Pasgeboren baby gevonden bij moskee in Mrirt
Regio Nador smeekt om actie tegen afvalcrisis