15 oktober 2022 - 21:00 - Wereld
De Rekenkamer van Marokko en het Rekenhof in Nederland hebben donderdag in Rabat een memorandum van overeenstemming ondertekend in het kader van het samenwerkingsprogramma "Sharaka 2".
In een persbericht meldt de Rekenkamer van Marokko dat dit initiatief voor beide partijen een platform biedt om te werken aan gebieden van gemeenschappelijk belang. Het bouwt voort op het succes van het Sharaka 1-programma. Dit programma werd in 2016 tussen beide instellingen gesloten voor een periode van vijf jaar en bestrijkt verschillende thematische gebieden, zoals prestatiecontroles, hervormingen van de overheidsfinanciën, IT-audits, integriteit en toezicht op de uitvoering van de doelstellingen voor duurzame ontwikkeling.
Lees ook: Aanbevelingen om kwaliteit dienstverlening Marokkaanse diaspora te verbeteren
Bij deze gelegenheid herinnerde de eerste voorzitter van de Rekenkamer, Zineb El Adaoui, aan de redenen en de context voor het sluiten van deze overeenkomst. Men beoogt een referentiekader vast te stellen voor de uitwisseling van ervaringen en praktijken op het gebied van prestatieaudits, IT-audits en communicatie. Zo wil men de beginselen van transparantie, verantwoordingsplicht en goed bestuur verankeren in het beheer van de overheidsfinanciën, overeenkomstig de geldende internationale controlenormen.
Lees ook: Marokko en Nederland intensiveren politiesamenwerking
Ewout Irrgang, vice-president van de Nederlandse Rekenhof, benadrukte het belang van de bevordering van de werkzaamheden van de twee instellingen voor Marokko en Nederland op het gebied van gegevensanalyse en prestatieaudits. Die zullen bijdragen tot de verbetering van hun beleid ten behoeve van de burgers en de ontwikkeling van de economie.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Algerije zwicht over Sahara voor herstel banden met Frankrijk
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko