3 september 2017 - 15:40 - Marokko
De Hoge Planning Commissie heeft een nieuw onderzoek gepubliceerd over de consumptie en uitgaven van Marokkaanse huishoudens voor Eid ul-Adha.
Uit het onderzoek blijkt dat 4,7% Marokkaanse huishoudens in 2013 het Offerfeest niet hebben gevierd. In de periode 2000-2001 was dat iets meer met 5,2%. Huishoudens die Eid ul-Fitr niet vieren leven voornamelijk in steden of wonen alleen.
Het onderzoek toont ook aan dat hoe rijker en meer opgeleid Marokkanen zijn, hoe minder ze Eid ul-Fitr vieren. 12% van de meest rijke huishoudens in het land slachten geen schaap, tegen 2% bij de armste huishoudens. Bij huishoudens met een hoog onderwijsniveau is dat 11,6 procent tegen 4% bij huishoudens met een laag onderwijsniveau.
Voor het Offerfeest spenderen Marokkaanse huishoudens gemiddeld 29% van hun maandelijkse inkomsten.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt