25 september 2021 - 17:40 - Economie
Als gevolg van het besluit van Algerije om haar luchtruim te sluiten voor Marokkaanse leger- en burgervliegtuigen, gaat Royal Air Maroc het vliegschema van een vijftiental vluchten naar Tunesië, Turkije en Egypte aanpassen.
Een bron dicht bij de Marokkaanse luchtvaartmaatschappij heeft de gevolgen van het Algerijns besluit geëvalueerd, en stelt dat de impact miniem zal zijn voor Royal Air Maroc en dat er reeds oplossingen worden besproken om de klanten tevreden te stellen.
Lees ook: Royal Air Maroc wacht op toestemming om naar Algerije te vliegen
Slechts vijftien vluchten van Royal Air Maroc vliegen wekelijks over Algerije. Het gaat uitsluitend om vluchten naar Tunesië, Turkije en Egypte.
Dezelfde bron laat weten dat Royal Air Maroc, "in plaats van vluchten te annuleren, enkel voorziet om het Algerijnse luchtruim via het Noorden te omzeilen", eraan toevoegend dat "deze landen gemakkelijk via de Middellandse zee kunnen worden bereikt".
Lees ook: Algerije sluit luchtruim voor Marokko
Algerije had op woensdag 22 september 2021 besloten om haar luchtruim "per direct" te sluiten voor burger- en legervliegtuigen uit Marokko en alle toestellen met een Marokkaans registratienummer.
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Spaanse bedrijven dreigen Marokko te verlaten
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko