8 december 2022 - 10:00 - Marokko
Het aantal rechtszaken tegen de Marokkaanse Staat is in 2022 afgenomen, maar blijft nog steeds hoog. Dit blijkt uit een rapport van het ministerie van Economie en Financiën met betrekking tot de verdediging van de Staat en het voorkomen van administratieve, civiele, strafrechtelijke en commerciële conflicten.
Volgens het verslag van het ministerie van Economie en Financiën, zijn er dit jaar ongeveer 10.000 extra klachten geregistreerd, waarvan een groot deel betrekking heeft op de onteigening van grond voor openbaar gebruik, meldt Aujourd’hui Le Maroc.
Lees ook: Marokkanen in het buitenland dienden 200 klachten in bij Binnenlandse zaken
In vergelijking met de statistieken van het laatste verslag van het Justitieel agentschap van het Koninkrijk (AJR), betekent dit voorlopige cijfer een aanzienlijke daling. In totaal werden in het jaar 2020 17.708 zaken verwerkt door AJR, tegenover 20.320 in 2019, 17.528 in 2018, 17.220 in 2017 en 17.864 in 2016. Bovendien is er een besparing van ongeveer 2 miljard dirham in het verschil tussen de gevraagde bedragen en de uitgesproken vonnissen.
Lees ook: Vastgoed Marokko: honderden klachten ingediend door wereld-Marokkanen
Het aantal rechtszaken tegen de Marokkaanse Staat is in de afgelopen vijf jaar wellicht afgenomen, maar het blijft hoog. Gezien de situatie heeft het ministerie van Economie en Financiën besloten maatregelen te nemen om verbeteringen door te voeren. Zo werden in de afgelopen maanden ambtenaren van het ministerie van Binnenlandse Zaken, de Rekenkamer, de dienst Huisvesting en Stadsplanning en het Bureau voor beroepsopleiding, opgeleid in risicobeheer en anticipatie.
Marokko: de virtuele trouwrage
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten