23 november 2024 - 08:00 - Marokko
Goed nieuws voor slachtoffers van verkeersongevallen in Marokko: minister van Justitie Abdelatif Ouahbi heeft aangekondigd dat de wetgeving rond de schadevergoeding voor verkeersslachtoffers binnenkort wordt herzien.
Deze wet is bijna 40 jaar oud en aan modernisering toe. De aankondiging volgt op een overleg met verschillende partijen, waaronder verzekeringsmaatschappijen.
Lees ook: Daniella Durán nieuwe vriendin van Yassine Bounou ?
De hervorming moet een einde maken aan een systeem dat als verouderd en niet meer passend wordt beschouwd. Minister Ouahbi wijst met name op de lage schadevergoeding, die is vastgesteld op 9270 dirham per jaar, een bedrag dat lager is dan het huidige minimumloon.
Ook wordt de huidige wet bekritiseerd vanwege het discriminerende karakter, omdat de vergoeding gebaseerd is op het inkomen van het slachtoffer. Experts klagen bovendien over de systematische onderschatting van immateriële schade.
Ouahbi uitte tijdens het overleg ook kritiek op de voormalige directeur van het Garantiefonds voor Verkeersongevallen. Hij beschuldigt hem ervan de uitbetaling van schadevergoedingen te blokkeren en gerechtelijke uitspraken te negeren. Volgens de minister wachten duizenden dossiers sinds 2015 op afhandeling.
Lees ook: Marokko bij landen met hoogst aantal verkeersongevallen
De herziening van de wet, beloofd door de regering, moet ervoor zorgen dat verkeersslachtoffers rechtvaardig worden behandeld en een einde maken aan jarenlange onrechtvaardigheid en problemen.
Marokko: de virtuele trouwrage
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten