23 april 2022 - 09:40 - Wereld
In Sebta is een 15-jarige Marokkaanse jongen om het leven gekomen na door een verdwaalde kogel in het hoofd te zijn geraakt. Zijn dood bracht een protestbeweging op gang in de arme wijk Principe.
Ibrahim Boufelham, een 15-jarige Marokkaan, werd door een verdwaalde kogel in het hoofd geschoten toen hij op de fiets reed van de persoon die het doelwit was van de schutter. Hij werd in ernstige toestand opgenomen in het universitair ziekenhuis Loma Colmenar en overleed er aan zijn verwondingen, meldt de plaatselijke krant El Faro de Ceuta. Dinsdagmiddag werd zijn lichaam begraven op de Sidi Mubarak begraafplaats in Sebta.
Lees ook: Marokkaanse taxichauffeur slachtoffer racistische moord in Spanje
Een afrekening tussen twee drugsbendes die de drugsmarkt in de regio trachten te controleren, zou aan de basis liggen van de schietpartij. De dood van Ibrahim heeft in de wijk Principe een sterke protestbeweging op gang gebracht. De bewoners van de wijk stellen het gebrek aan veiligheid in de straten van de stad aan de kaak.
Lees ook: Marokkanen in Spanje doodgestoken om drugs
Bij de protesten werden ook auto’s in brand gestoken. De Guardia Civil werd gealarmeerd en kwam ter plaatse om het vuur te doven. De situatie was zo ernstig dat het stadsbestuur is overgegaan tot de sluiting van een aantal etablissementen en de afkondiging van een uitgaansverbod.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig