29 mei 2024 - 22:00 - Marokko
Salwa Damnati, parlementslid voor de socialistische partij en gemeenteraadslid in Tanger, klaagt aan dat verschillende stranden in de stad vervuild zijn en verboden zijn voor zwemmers.
De stranden van Malabata, Merkala en Playa staan bovenaan de lijst van verboden zwemgebieden, aldus Damnati in een vraag gericht aan minister van Binnenlandse Zaken Abdelouafi Laftit tijdens een zitting in het parlement. Ze benadrukte dat de vervuilde staat van deze stranden de reputatie van Tanger schaadt.
Lees ook: Stranden Nador: tussen natuurlijke schoonheid en verwaarlozing
Het Kamerlid hekelt ook de vertraging in de behandeling van afvalwater, wat een gevaar vormt voor zowel de grondwaterlaag als de gezondheid van de inwoners van de stad. Dit afvalwater stroomt namelijk in rivieren en op de stranden.
Lees ook: Marokkaanse stranden leeggeplunderd door zandmaffia
Salwa Damnati eist dat de regering maatregelen neemt om de vervuiling aan te pakken en de stranden opnieuw toegankelijk te maken voor zwemmers. Ze benadrukt het belang van een schone en gezonde omgeving voor zowel toeristen als inwoners van Tanger.
Vermiste schoolmeisjes Lina en Aya teruggevonden in Nador
Abdelkader Belliraj vrijgelaten na gratie Koning Mohammed VI
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Tanger in top 10 beste reisbestemmingen ter wereld
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokko zet drie Spanjaarden uit
Vermiste schoolmeisjes Lina en Aya teruggevonden in Nador
Abdelkader Belliraj vrijgelaten na gratie Koning Mohammed VI
Tanger in top 10 beste reisbestemmingen ter wereld
Marokko zet drie Spanjaarden uit
Ismaïl Alaoui over politieke achtergrond mislukte putsch tegen Hassan II
Marokko activeert noodplan tegen woestijnsprinkhanen
Ryanair schrapt vluchtroute in Marokko
Marrakech: woede over taxi’s neemt toe