7 maart 2011 - 17:42 - Economie
De Marokkaanse regering heeft besloten industriëlen dit tot nu toe gesubsidieerde suiker gebruikten in hun productie, te depriveren van deze subsidies. De bedoeling is de prijs van suiker te doen dalen voor de gewone consument.
Tot nu toe konden productiebedrijven van o.a. koekjes, taarten en frisdranken, waarvan één van hen tot 120 miljoen dirham jaarlijkse aan suikersubsidies gebruikte, van deze subsidies genieten die eigenlijk bedoeld zijn voor de gewone bevolking.
Marokko heeft in januari 2011 meer dan 510 miljoen dirham aan suiker ingevoerd, wat 125% meer is dan in januari 2010. De Marokkaan gebruikt gemiddeld 35 kilo suiker per jaar, tegen een gemiddelde van 7 kilo in de rest van de wereld.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko