25 december 2022 - 09:00 - Marokko
De taxichauffeur die enkele dagen geleden een bekende Britse YouTuber oplichtte in Marrakech, is zijn vergunning kwijt. De autoriteiten hebben besloten zijn taxivergunning in te trekken.
Het slachtoffer, bekend als Simon Wilson, had een video op sociale media gedeeld van de taxichauffeur, die hem 350 dirham vroeg om hem van de luchthaven Marrakech-Menara naar het Djemaa El Fna plein te brengen. Deze rit kost normaal 70 dirham, de prijs is vastgesteld door de plaatselijke autoriteiten.
Lees ook: Britse toerist filmt oneerlijke taxichauffeur in Marrakech (video)
De influencer, die zich ervan bewust was dat hij werd opgelicht, filmde het incident zelf. Eenmaal aangekomen gaf hij de taxichauffeur 400 dirham. De oneerlijke bestuurder weigerde hem zelfs zijn wisselgeld terug te geven.
Lees ook: Marokko: taxichauffeur geeft gevonden 500.000 dirham terug (video)
Het filmpje werd massaal gedeeld en bekeken op sociale media. Dat leidde tot de opening van een onderzoek waarbij de taxichauffeur werd opgespoord en gestraft.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt