17 februari 2021 - 20:00 - Marokko
Een taxichauffeur is door de rechtbank van eerste aanleg in Tetouan tot twee maanden gevangenisstraf en een boete van 2000 dirham veroordeeld voor de seksuele intimidatie van een vrouwelijke klant in zijn voertuig.
Het slachtoffer had aangifte gedaan maar had uiteindelijk haar klacht ingetrokken. Toch besloot de justitie de man te vervolgen voor seksuele intimidatie. Dat bericht Press Tetouan.
Het besluit van de rechtbank zou te danken zijn aan de inspanningen van vrouwenorganisaties in Marokko die willen dat zaken met betrekking tot seksuele intimidatie van vrouwen systematisch door de rechtbanken worden behandeld, ook al wordt er geen aangifte gedaan of wordt een klacht ingetrokken.
In september 2018 was een wet aangenomen over seksuele intimidatie op straat. Op de intimidatie van vrouwen in de openbare ruimte staat een straf van maximaal zes maanden gevangenis. De straf wordt verdubbeld als de dader een collega is van het slachtoffer.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt