6 november 2019 - 15:03 - Wereld
Turkije is niet blij met slechte samenwerking met de herkomstlanden van Syriëgangers die werden gearresteerd en dreigt ermee hen uit te zetten.
Süleyman Soylu, Turkse minister van Binnenlandse zaken, verklaarde aan de media dat zijn land "hen niet tot het einde der tijden kan houden". "We zijn geen hotel voor leden van Daesh", voegde de bewindsman er nog aan toe.
De minister riep de landen van herkomst van de aangehouden jihadisten opnieuw op om hun verantwoordelijkheid te nemen en hun onderdanen terug te halen.
Soylu hekelde ook een besluit van sommige Europese landen, met name Nederland en Groot-Brittannië. "Ze hebben een gemakkelijke oplossing gevonden. Ze zeggen wij hebben hun nationaliteit afgenomen, trek jullie plan met hen. Dat is volgens ons onaanvaardbaar. Het is een onverantwoordelijk gedrag."
Volgens de bewindsman zal Turkije "hen nog enkele tijden onder controle houden, maar daarna zullen we hen naar hun landen terugsturen".
Spanje probeert speler van Marokko te stelen
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Lamine Yamal debuteert in Kings League
Spaanse bedrijven dreigen Marokko te verlaten
Hachim Mastour, een verloren talent
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk