4 april 2022 - 19:40 - Wereld
De Marokkaanse tomatenexport naar Rusland is in vijf jaar tijd met 99,86% gedaald, van 126,48 miljoen kilo in 2016 tot slechts 181.000 kilo in 2021.
Uit gegevens van Hortoinfo blijkt dat Marokkaanse tomaten op de Russische markt geleidelijk aan in waarde zijn gedaald, waardoor Azerbeidzjan in 2021 de belangrijkste tomatenleverancier van Rusland werd met 138,26 miljoen kilo, terwijl het in 2012 nog maar 35,95 miljoen kilo leverde.
Lees ook: Marokko is tweede tomatenleverancier Britse markt, net na Nederland
In dat jaar nam Azerbeidzjan de achtste plaats in onder de tomatenleveranciers van Rusland. Turkije was de belangrijkste leverancier aan de Russische markt met 360,65 miljoen kilo, gevolgd door China met 79,23 miljoen kilo en Oekraïne met 77,8 miljoen kilo.
Lees ook: Marokkaanse tomaat belemmering voor Nederlandse tomatenexport
De Russische president Vladimir Poetin had op dat moment de uitvoer van groenten uit de EU-lidstaten nog niet verboden. Nederland kon daardoor de vijfde grootste leverancier worden van tomaten aan Rusland met 51,78 miljoen kilo. Spanje en Polen waren de zesde en zevende grootste leveranciers aan Rusland, met respectievelijk 42,45 en 36,87 miljoen kilo tomaten.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig