4 december 2021 - 12:30 - Marokko
Het Hof van Beroep van Settat heeft woensdag besloten een van vijf professoren die betrokken zijn bij een zaak van seksuele intimidatie op de Hassan I-universiteit, te arresteren en in staat van beschuldiging te stellen. De andere vier beschuldigden zijn voorlopig vrijgelaten.
Het verhaal dateert van september vorig jaar. Aan de universiteit van Settat, waar een professor in de rechten goede cijfers zou gegeven hebben in ruil voor seksuele betrekkingen met studentes, meldt Telquel, eraan toevoegend dat na een klacht van een studente er nog vier andere professoren werden gearresteerd die als tussenpersoon bij deze zaak zouden hebben gehandeld.
Lees ook: Leraar islam gearresteerd voor seksuele intimidatie in Berkane
Afgelopen woensdag werden de vijf professoren voorgeleid bij de openbare aanklager in de rechtbank van Settat. De rechter besloot één professor economie in hechtenis te nemen, terwijl de andere vier werden aangeklaagd maar voorlopig in vrijheid werden gesteld.
Lees ook: Marokko: schoolleraar opgepakt voor seksueel misbruik leerlingen
Na de zitting diende de decaan van de faculteit rechten en politieke wetenschappen van de Hassan I-universiteit zijn ontslag in. Hij zou sowieso door het ministerie van Hoger Onderwijs worden afgezet, aldus Telquel.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt