21 maart 2023 - 11:00 - Wereld
De zaak van geblokkeerde visa in België heeft een nieuwe wending genomen. Sinds oktober vorig jaar blokkeren de Belgische consulaten in Marokko en Turkije 654 gecombineerde verblijfs- en werkvergunningen voor buitenlandse werknemers die in Vlaanderen willen werken, op verdenking van fraude.
De Vlaamse minister van Werk, Jo Brouns, heeft onlangs echter verzocht om 500 van deze aanvragen goed te keuren omdat er geen sprake is van fraude. De overige 154 aanvragen zijn nog in behandeling. Het onderzoek naar de vermeende fraude kwam op gang nadat er in de zomer illegale arbeidspraktijken werden ontdekt op een scheepswerf in de haven van Antwerpen.
Lees ook: België blokkeert werkvergunningen voor Marokkanen vanwege fraude
De Dienst Vreemdelingenzaken heeft op 13 maart een nieuwe lijst ontvangen met 1000 extra geblokkeerde visa, waarvan na analyse blijkt dat het gaat om reeds goedgekeurde gecombineerde verblijfs- en werkvergunningen. De werknemers zijn dus al toegestaan om in Vlaanderen te werken. Oppositiepartij N-VA had in februari gevraagd om een parlementaire zitting over het fraudeschandaal bij de Belgische consulaten in Turkije en Marokko.
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030