12 juli 2023 - 09:00 - Wereld
Luis Planas, Spaanse minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, heeft geen belang gehecht aan het voorstel van het Polisario Front om vergunningen te verlenen aan Canarische vissers zodat ze hun activiteiten in de wateren van de Sahara kunnen voortzetten na het aflopen van de overeenkomst tussen de Europese Unie en Marokko op 17 juli.
"Ik geef er geen waarde aan," zei Planas tegen EFE, na een bijeenkomst met de rector van de Universiteit van Cordoba (UCO), Manuel Torralbo, waarin hij benadrukte dat dit soort overeenkomsten alleen "tussen Marokko en de Europese Unie" bestaan.
Lees ook: Illegale visserij in Spanje: Marokko kondigt sancties aan (video)
De Spaanse minister van Landbouw gaf aan dat hij afgelopen weekend, tijdens de Algemene Vergadering van de FAO in Rome, met zijn Marokkaanse collega heeft gesproken over de noodzaak van een "technische evaluatie van de overeenkomst" die op 17 juli afloopt, en om "een nieuw protocol" voor te bereiden.
Lees ook: Hernieuwing visserijovereenkomst EU-Marokko: een uitdaging voor Spanje
Planas sprak ook over het organiseren van een top over landbouw in Cordoba van 3 tot 5 september, in het kader van het Spaanse voorzitterschap van de Europese Unie, en kondigde aan dat de gesprekken betrekking zullen hebben tot "nieuwe technologieën voor de agrovoedingsproductie".
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig