26 mei 2023 - 19:00 - Marokko
Een Marokkaanse vrouw uit Martil en haar 10-jarige zoon zijn door de Guardia Civil bij het Chorrillo-strand aangehouden toen ze probeerden zwemmend Sebta te bereiken.
De vrouw en haar jonge zoon zwommen langs de golfbreker van Tarajal, die Sebta van Marokko scheidt, met behulp van een luchtband als drijfmiddel. Volgens El Faro de Ceuta heeft de vrouw haar twee andere jonge kinderen in Marokko achtergelaten om naar de autonome stad te gaan. Ze is opgevangen door het Rode Kruis.
Lees ook: Marokkaan gered na poging om van Mexico naar VS te zwemmen
De economische crisis, in combinatie met versterkte controles en de visumplicht aan de grens, zorgt ervoor dat steeds meer jongeren en vrouwen uit Marokko proberen Spanje zwemmend te bereiken, met gevaar voor hun leven. Een week geleden verloor Naufal Chekhali, een 25-jarige Marokkaan, het leven bij een poging om zwemmend Sebta te bereiken. Zijn lichaam is naar Marokko gerepatrieerd.
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt
Ook Easyjet schrapt vlucht naar Marokko