16 april 2024 - 09:00 - Sport
De gezamenlijke WK 2030-kandidatuur van Spanje, Portugal en Marokko wankelt door een nieuwe schandaal bij de Spaanse voetbalbond (RFEF). Pedro Rocha, de interim-voorzitter, is in verdenking gesteld van verduistering van fondsen.
Deze zaak volgt op die van zijn voorganger Luis Rubiales, die vorig jaar werd geschorst na een ongepaste kus aan speelster Jenni Hermoso. Beide schandalen leidden tot onrust in Spanje, met sommigen die vrezen voor het WK 2030.
Lees ook: Marokko-Spanje: spanningen lopen op over WK-finale 2030
"Het stinkt hier enorm... Ik ben bang dat ze ons het WK 2030 afpakken... We zien wel," tweette voormalig Spaans international Iker Casillas.
Lees ook: WK-2030 in Marokko in gevaar door Spanje
De FIFA koos Marokko, Spanje en Portugal om het WK 2030 te organiseren. Marokko en Spanje willen allebei de finale organiseren. Door vele schandalen bij de Spaanse voetbalbond, zou de finale van het WK 2030 mogelijk in het Grote stadion van Casablanca kunnen plaatsvinden, dat momenteel in aanbouw is in Benslimane.
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Algerije zwicht over Sahara voor herstel banden met Frankrijk
Spanje probeert speler van Marokko te stelen
Lamine Yamal debuteert in Kings League
Hachim Mastour, een verloren talent
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Vervloeking achtervolgt Sofiane Boufal
Blijft Walid Regragui bondscoach? Fouzi Lekjaa beslist!
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival
Marokko kaapt Frans talent Ayoub Bouaddi weg