25 juni 2023 - 14:30 - Sport
Saoedi-Arabië heeft zich teruggetrokken uit de race voor de organisatie van het WK-2030, waardoor de kansen van het trio Spanje-Portugal-Marokko toenemen.
Faisal bin Farhan Al Saud, de minister van Buitenlandse Zaken van Saoedi-Arabië, verraste iedereen door de terugtrekking aan te kondigen van zijn land uit de race voor de organisatie van het WK voetbal in 2030. Na een diepgaande analyse van de huidige context en de verschillende concurrerende projecten, erkende Saoedi-Arabië de uitmuntendheid van het gezamenlijke project van Spanje, Portugal en Marokko, en beschouwt het als onverslaanbaar. Hoewel de timing van dit besluit vragen oproept, versterkt het de kandidatuur van de drie landen.
Lees ook: WK 2030: kandidatuur Marokko-Portugal-Spanje, "verbinding tussen Afrika en Europa"
Saoedi-Arabië heeft uiteindelijk geoordeeld dat het concurreren met het trio Spanje-Portugal-Marokko een moeilijke taak zou zijn, gezien de omvang van het werk dat deze landen al hebben verricht en het voordeel dat ze hebben opgebouwd.
Lees ook: WK 2030: Koning Mohammed VI maakt bod Marokko, Spanje en Portugal officieel
Spanje, Portugal en Marokko hebben nu nog één grote concurrent, met name de gezamenlijke kandidatuur van Zuid-Amerika, vertegenwoordigd door Argentinië, Uruguay, Chili en Paraguay. De Iberisch-Marokkaanse alliantie is volgens experts echter favoriet. De definitieve beslissing wordt bekendgemaakt in september 2024.
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Spanje probeert speler van Marokko te stelen
Lamine Yamal debuteert in Kings League
Hachim Mastour, een verloren talent
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Vervloeking achtervolgt Sofiane Boufal
Blijft Walid Regragui bondscoach? Fouzi Lekjaa beslist!
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival