Zoeken

YouTuber krijgt 3 jaar cel in Marokko

19 maart 2025 - 09:40 - Marokko

©

De rechtbank van beroep in Casablanca heeft de gevangenisstraf bevestigd die Reda Bouzidi, bekend onder het pseudoniem "Oueld Chinwiya", door de rechtbank van eerste aanleg van Aïn Sebaâ was opgelegd.

Maandag heeft de correctionele kamer van het Hof van Beroep van Casablanca Oueld Chinwiya veroordeeld tot 3 jaar effectieve gevangenisstraf, waarmee het vonnis van de rechtbank van eerste aanleg van Aïn Sebaâ werd bevestigd. Tijdens de zitting verscheen de beschuldigde vrij voor de rechter, vergezeld van zijn familie. Hij werd vervolgd voor belediging van de gerechtelijke politie, beledigingen, laster en schending van de privacy door het verspreiden van beschuldigingen via informaticasystemen. Hij wordt er ook van beschuldigd onrust te hebben veroorzaakt op een politiebureau en te hebben gedreigd een misdaad te begaan.

Lees ook: Marokkaanse influencer Reda Wald Chinwiya verdacht van mensenhandel

De juridische problemen van Oueld Chinwiya volgen op het verschijnen van audio-opnamen die aan hem worden toegeschreven en die zouden aantonen dat hij betrokken zou zijn bij een zaak van "mensenhandel". Hij was in vrijheid verschenen, vergezeld van zijn moeder, zijn broers en een andere vrouw. Zij worden beschuldigd van laster, schending van de privacy, beledigingen, bedreigingen en het veroorzaken van overlast in een openbare instelling. De correctionele kamer van de rechtbank van eerste aanleg van Ain Sebaâ had hen allen vrijgesproken, behalve de YouTuber.

Lees ook: Ingewikkelde situatie voor Marokkaanse YouTuber Oueld Chinwiya

Oueld Chinwiya was gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen in de Oukacha-gevangenis (Casablanca), evenals een TikTok-gebruiker bekend onder het pseudoniem "Bent Abbas". Deze laatste had tweeënhalf jaar effectieve gevangenisstraf gekregen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team