29 oktober 2012 - 21:46 - Marokko
Een 28-jarige Marokkaan heeft zichzelf donderdag in Marrakech in brand gestoken, omdat hij de middelen niet had om een schaap te kopen voor zijn familie. Hij bezweek vrijdag, dag van Aid al-Adha, aan zijn verwondingen.
De jonge vader die zijn salaris niet kreeg om een schaap te kopen, heeft zichzelf in brand gestoken buiten de fabriek waar hij werkte, in de industriële wijk van Marrakech.
In Oujda liep een andere man derdegraads brandwonden op bij een poging tot zelfverbranding. Ook hij kon zich geen schaap veroorloven voor Eid El Kebir.
Vorig jaar had een gepensioneerde soldaat ook al zelfmoord gepleegd in Taza, omdat hij geen schaap kon kopen voor het Offerfeest.
Dergelijke wanhoopsdaden komen steeds vaker voor in Marokko, waar het Offerfeest meer een sociale verplichting dan een religieus ritueel is geworden.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"