24 april 2012 - 13:34 - Marokko
In Marokko is er één dokter per 1630 inwoners en één verpleger per 1109 inwoners in de publieke gezondheidssector. Dat meldde de minister van Volksgezondheid, El Hossein El Ouardi, maandag voor het Parlement.
De minister schetste een weinig optimistisch beeld van de gezondheidszorg in Marokko. Zo heeft het land slechts één ziekenhuis voor 42.000 inwoners in stedelijke gebieden, en dit naargelang de regio.
Zo heeft de regio Guelmim-Smara bijvoorbeeld 5230 zorginstellingen, tegen 28.900 regio Casablanca.
In 2011 telde Marokko 141 ziekenhuizen, waarvan 39 gespecialiseerde instellingen en algemene ziekenhuizen, met een totale capaciteit van 27.326 bedden.
Het actieplan van El Hossein El Ouardi is gebaseerd op de uitvoering van het medische bijstandsprogramma Ramed, waarvan 8,5 miljoen mensen zullen genieten. Het einddoel is het creëren van een "pact van de patiënt", volgens dewelke iedereen zijn rechten en plichten kent bij een hospitalisatie.
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"