14 april 2025 - 22:00 - Wereld
In het Franse Montauban zijn een 27-jarige Marokkaanse vrouw onder invloed van alcohol, en een man, gearresteerd en in hechtenis genomen na een gewelddadige confrontatie met politieagenten tijdens een nachtelijke interventie in een flatgebouw. Hun proces zal dinsdag plaatsvinden voor de correctionele rechtbank.
De interventie, die afgelopen donderdagavond plaatsvond naar aanleiding van geluidsoverlast in een flatgebouw, escaleerde tot een handgemeen. Agenten, gealarmeerd door buurtbewoners, kwamen ter plaatse en probeerden een 27-jarige vrouw, die sterk onder invloed van alcohol was en overlast veroorzaakte, tot bedaren te brengen. Toen de agenten een poging deden om haar te fouilleren, werden ze door een veertigjarige man uitgescholden en aangevallen, waarbij sommigen in het kruis werden getrapt, meldt La Dépêche.
Lees ook: Marokkaanse uit Canada krijgt 2 jaar cel na klap aan caïd in Marokko
Vervolgens schoot een 40-jarige man, geboren in Valence en met een strafblad wegens recidive, de jonge vrouw te hulp. Hij greep daarbij een agente bij de arm en verzette zich hevig. Hij schopte ook een politieagent. Het gevolg was dat acht politieagenten gewond raakten tijdens de interventie. Sommigen van hen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht.
Lees ook: Zware crimineel ontsnapt in Marrakech, agenten lagen te slapen
De twee verdachten werden gearresteerd en in voorlopige hechtenis geplaatst. Zaterdag werden zij voorgeleid bij de rechter. Overeenkomstig de vordering van het Openbaar Ministerie beval de rechter-commissaris hun onmiddellijke plaatsing in voorarrest. De twee verdachten zullen op dinsdag in een snelrechtprocedure voor de correctionele rechtbank van Montauban verschijnen. De acht gewonde politieagenten hebben zich als burgerlijke partij gemeld. De twee verdachten riskeren zware straffen.
Woede in Marokko na dodelijke aanval met bijl op lerares door leerling
Deelname Algerije aan African Lion aan zijden draadje door Marokko
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko
FIFA geeft groen licht voor overstap Jones El-Abdellaoui naar Marokko
VS zet Marokkaanse student uit na ruzie met vriendin
Politie Tanger voert druk op om misdaadgolf te bedwingen
Deelname Algerije aan African Lion aan zijden draadje door Marokko
VS zet Marokkaanse student uit na ruzie met vriendin
Vastgoed Marokko: Marokkaanse diaspora in het oog gehouden
Amerikaanse droom wordt nachtmerrie voor Marokkanen
Details over katten ontmaskeren fraude Marokkaanse vrouw in Zwitserland
Rapport: Iran en Algerije steunen Polisario via Hezbollah
Acht agenten gewond, Marokkaanse vrouw opgepakt
Spanje stuurt patrouilleschip nabij Marokko, provocatie?