7 oktober 2019 - 20:30 - Wereld
Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft een beloning van 5 miljoen dollar uitgeloofd voor de gouden tip die zal leiden tot de arrestatie van Adnan Abu Walid Al-Sahraoui, een voormalige lid van het Polisario.
Abu Walid zou aan het hoofd staan van de terroristische organisatie "Daesh in de Grote Sahara" (EI-GS). De groepering viel onder meer in oktober 2017 een Amerikaans-Nigeriaans konvooi aan bij het dorpje Tongo Tongo in Niger. Bij de aanval werden vier Amerikaanse soldaten gedood.
De Verenigde Staten beloven tevens dezelfde beloning voor elke tip die de arrestatie mogelijk maakt van andere verdachten die bij dezelfde aanval betrokken waren, aldus de Amerikaanse autoriteiten in een officiële verklaring.
De groepering EI-GS staat op de zwarte lijst van het Amerikaanse ministerie van Defensie, als gevaarlijke buitenlandse terroristische organisatie.
Abu Walid Al-Sahraoui, voormalige lid van het zogenaamd "bevrijdingsleger voor de Sahara", was tijdens de oorlog in Mali de woordvoerder van de terroristische organisatie Mujao. In 2015 had hij officieel laten weten dat hij trouw had gezworen aan Daesh.
Mobiele flitsers in Marokko "niet echt wettelijk"
Marokko schittert tegen Tanzania en gaat naar kwartfinale Afrika Cup U17
Moulay Ahmed, zoon van Moulay Rachid, tweede troonopvolger van Marokko?
In Frankrijk maakt de wijnstok plaats voor een Marokkaanse boom
Marokkaanse ingenieur ontketent storm over genocide Gaza op Microsoft-event
Marokko traint Malinese dronepiloten, onrust in Algerije
In Frankrijk maakt de wijnstok plaats voor een Marokkaanse boom
Prinses Kate Middleton zweert bij Marokkaanse olie
Jonge neonazi veroordeeld voor beramen massamoord op moslims
Saudi-Arabië: visumstop voor Marokkanen?
Marokkaanse claims: Spanje verhoogt militaire aanwezigheid Melilla
Marokkaan veroordeeld voor zwaardmoord op "toxische" vriendin in België
Oproep Koning Mohammed VI verdeelt Spanje
Marokkaanse Sahara: Groot-Brittannië de volgende?