18 november 2011 - 18:00 - Wereld
De UGT-vakbond van Ceuta heeft de toekenning van een speciale visum voor Marokkaanse toeristen voorgesteld, om hun grensoversteek te vergemakkelijken.
Het project, gepresenteerd tijdens een workshop over de te nemen maatregelen om de economie van Ceuta te doen herleven, wordt gedreven door de hoge koopkracht van Marokkaanse toeristen.
Volgens de vakbond zijn Marokkaanse toeristen trouwe en belangrijke klanten, aan wie lange wachtrijen aan de grens van Tarajal moet worden vermeden.
UGT stelt ook voor om het debat over toerisme in Ceuta te heropenen, om een toekomstpolitiek vast te leggen. Toerisme kan namelijk een zeer belangrijke rol spelen in tijden van crisis.
Circa 2500 voertuigen en 20.000 mensen, veelal Marokkanen, steken dagelijks de grens over tussen Ceuta en Marokko.
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Algerije zwicht over Sahara voor herstel banden met Frankrijk
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko