24 december 2024 - 12:10 - Wereld
In Ceuta hebben Marokkanen die in het buitenland wonen urenlang vastgezeten in een enorme file. Het lawaai van de toeterende auto’s maakte de situatie tot een ware hel voor omwonenden en patiënten in het nabijgelegen ziekenhuis.
De problemen begonnen zaterdag, toen de wachttijd opliep tot vier uur. De oorzaak was de constante stroom Marokkanen die vanuit het buitenland naar hun geboorteland terugkeerden voor de vakantie. Dit leidde tot een verkeerschaos die zelfs de inzet van de Spaanse politie vereiste.
Lees ook: Spanje vreest "invasie" Marokkanen tijdens eindejaarsfeesten
Rond vier uur ’s nachts begon de file langzaam op te lossen, maar zondag stonden er nog steeds honderd auto’s vast en bedroeg de wachttijd een uur. De Spaanse autoriteiten hebben extra rijstroken geopend en de controle van documenten versneld om de doorstroming te bevorderen.
Lees ook: Opnieuw monsterfiles en chaos bij grensovergang Sebta
De situatie in Ceuta kreeg ook aandacht in Marokko, dankzij video’s en berichten op sociale media. De gestrande reizigers probeerden de tijd te doden door rond te lopen of te kletsen op geïmproviseerde zitplaatsen. De politie van Ceuta hield de situatie in de gaten om te voorkomen dat er incidenten zouden plaatsvinden.
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig
Doodsoorzaak Marokkaans-Amerikaanse vrouwen in hotel in Belize bekend