19 december 2024 - 07:00 - Marokko
De Marokkaanse luchthavenbeheerder ONDA neemt maatregelen tegen de overlast van dieren op en rond vliegvelden. Vooral vogels kunnen gevaarlijk zijn voor het vliegverkeer.
De ONDA heeft een onderzoek besteld naar de aanwezigheid van dieren op en rond vijf grote luchthavens: Casablanca, Tanger, Marrakech, Agadir en Rabat-Salé. Het onderzoek wordt uitgevoerd door NOVEC, een dochteronderneming van de investeringsmaatschappij CDG, en kost gemiddeld 359.000 dirham per luchthaven.
Lees ook: Air Arabia-vlucht uit Marokko maakt noodlanding
NOVEC gaat in kaart brengen welke dieren en vogels er voorkomen in een straal van 13 kilometer rond de luchthavens. Per seizoen worden er rapporten opgesteld over de diersoorten, hun aantal en hun migratiepatronen.
Lees ook: Vliegtuig Royal Air Maroc zwaar beschadigd
Naast het onderzoek zal NOVEC ook trainingen geven aan ONDA-personeel over hoe om te gaan met dieren op de luchthaven. Ook doet NOVEC aanbevelingen over de beste manier om de overlast van dieren te verminderen.
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt
Ook Easyjet schrapt vlucht naar Marokko
Parkeermaffia blijft toeslaan in Marrakech
Politie Imzouren stopt inbraak in geldtransferagentschap