Zoeken

Europa beschermt auto-industrie tegen Marokko

16 maart 2025 - 14:40 - Economie

©

De Europese Unie toont zich vastberaden om alle handelsbeschermingsinstrumenten in te zetten om haar industrie en de bijbehorende banen te beschermen tegen Marokko.

"De Europese Commissie heeft compenserende heffingen opgelegd op de invoer van aluminium wielen uit Marokko, waarmee ze de producenten in de Europese Unie beschermt en 16.600 banen verdedigt tegen oneerlijke handelspraktijken," valt te lezen in een artikel op de website van de instelling. De opgelegde heffingen variëren van 5,6% voor de producerende exporteur die alleen profiteert van Marokkaanse subsidies, tot 31,4% voor de producent die profiteert van Marokkaanse en Chinese financiële bijdragen van het "Belt and Road Initiative" (BRI), zo wordt verduidelijkt. Deze compenserende heffingen komen bovenop de antidumpingrechten die op 12 januari 2023 op hetzelfde product uit Marokko zijn opgelegd en variëren van 9% tot 17,5%.

Lees ook: Marokko verlengt sancties tegen Amerikaanse PVC

De heffingen op aluminium wielen uit Marokko volgen op de constatering dat de invoer onterecht werd gesubsidieerd, met name via het Chinese "Belt and Road" initiatief, en dat dit de Europese industrie schaadde. Volgens een antisubsidie-onderzoek van de Commissie steunt de Marokkaanse regering haar automobielsector systematisch met subsidies die niet verenigbaar zijn met de WTO-regels, waaronder subsidies, leningen tegen gunstige voorwaarden en belastingvrijstellingen/verlagingen.

Lees ook: Meststoffen: OCP laat Washington (lichtjes) buigen

Het onderzoek toont ook aan dat China directe grensoverschrijdende financiële bijdragen had geleverd aan een van de twee Marokkaanse producerende exporteurs, in het kader van de BRI-samenwerking. Het toont verder aan dat de onterecht gesubsidieerde invoer schade toebrengt aan de Europese industrie.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team