29 juni 2023 - 12:00 - Marokko
Op maandag 26 juni heeft de gerechtelijke politie van Agadir een 65-jarige gepensioneerde arts gearresteerd voor zijn vermeende betrokkenheid bij de illegale praktijk van abortus.
De verdachte, die al een strafblad had vanwege andere illegale abortussen, werd gearresteerd tijdens een veiligheidsoperatie in een flat in de stad Agadir. Hij werd betrapt op het uitvoeren van een abortus op een jonge vrouw van 22 jaar, in het bijzijn van een vrouw die hij kende, in omstandigheden die niet voldeden aan de veiligheids- en hygiënenormen.
Lees ook: Oproep tot serieus debat over abortus en seksualiteit in Marokko
De politieagenten arresteerden tegelijkertijd ook een secretaresse die in een andere kliniek werkte en verdacht wordt van medeplichtigheid aan de daad. De gepensioneerde arts, de secretaresse en de twee andere vrouwen zijn in hechtenis genomen.
Lees ook: Meerdere arrestaties na fatale abortus in Inezgane
Marokko registreert tussen de 600 en 800 illegale abortussen per dag. Verenigingen voor de bescherming van de rechten van vrouwen en kinderen roepen op tot strengere straffen voor verkrachters en pedofielen en tot de decriminalisering van abortus. Tegenover de statistieken van vrouwen die sterven als gevolg van illegale abortussen, opperde Koning Mohammed VI in 2015 de mogelijkheid om abortus gedeeltelijk te legaliseren. Hij zei dat abortus gelegaliseerd zou moeten worden in "bepaalde gevallen van overmacht", zoals "zwangerschappen als gevolg van verkrachting of incest, of ernstige misvormingen en ongeneeslijke ziekten bij de foetus".
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt