8 januari 2025 - 09:40 - Wereld
Een halal-slagerij in het Franse Bobigny is gesloten nadat er everzwijnvlees werd aangetroffen. De slagerij, die adverteerde met "100% halal", is op last van de gemeente gesloten.
De ontdekking werd gedaan tijdens een inspectie op 31 december 2024, naar aanleiding van een melding bij de dienst voor consumentenbescherming. Tijdens de inspectie werden dertien overtredingen geconstateerd, waaronder een onderbreking van de koudeketen, "gebrek aan handhygiëne", "ongedierte" en "zeer onvoldoende reiniging". Ook werden er "veertien karkassen van wilde zwijnen en verschillende stukken vacuüm verpakt wild zwijnvlees" gevonden in een koelcel, aldus de prefectuur aan de krant Le Parisien. Het vlees was niet voorzien van een veterinair stempel.
Lees ook: Hondenvlees? Slager gearresteerd in Marrakech
Klanten van de slagerij reageren geschokt. "Hij begroette ons altijd met een glimlach, en achter onze rug doet hij dit?", zegt een klant, die wekelijks in de slagerij kwam. Hij overweegt om aangifte te doen wegens misleiding. De prefectuur heeft op 3 januari 2025 een besluit genomen om de slagerij per direct te sluiten.
Lees ook: Halalvlees Isla Délice en Réghalal gevaarlijk?
Het is niet de eerste keer dat de slagerij is gesloten vanwege hygiëneproblemen. Eerdere sluitingen vonden plaats in 2021 en 2023. "Ik zou hier nooit iets kopen!", zegt een inwoner van Bobigny. "Het stinkt, het is vies, het vlees is zwart." Een andere inwoner zegt al sinds de eerste sluiting geen vlees meer in de slagerij te hebben gekocht.
Polisario-militieleden geven zich over aan Marokkaans leger
Zware straf voor Ilias Akhomach na woede-uitbarsting
Algerije schorst populair sportprogramma na lof voor Marokko
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Gruwelijke ontdekkingen in Marokkaanse Ben Ahmed
Moord op Soufiane Benali: Brusselse agenten lekten foto aan criminelen
Veertig Marokkanen vrijgelaten uit Algerijnse gevangenissen en naar grens gebracht
Belgisch paspoort voor ex-terrorist Abdelkader Belliraj leidt tot onrust
Spanning in Spanje: leger en regering botsen over Marokko
VS waarschuwt reizigers: Verhoogd risico in Marokko
Verduidelijkingen na boycot Algerije van militaire oefening met Marokko
Duitsland werft Marokkaanse truckers
Bekende Marokkaanse gangster Nordin Benallal vrijgesproken in België
Extreemrechts: Marokkanen in de val gelokt met TikTok-video’s