10 januari 2024 - 21:00 - Economie
In de Marokkaanse stad Al Hoceima is een stijging van de inflatie van 5,8% op jaarbasis vastgesteld, ondanks een lichte daling van 0,2% in november vergeleken met de maand ervoor. Dit blijkt uit de Index van de Consumentenprijzen (IPC).
De prijsindex van voedselproducten daalde in november met 0,3% ten opzichte van oktober, voornamelijk vanwege prijsdalingen in categorieën als ’Fruit’ (-10,5%), ’Oliën en vetten’ (-1,8%), ’Vis en zeevruchten’ (-1,6%), ’Koffie, thee en cacao’ (-0,5%) en ’Vlees’ (-0,1%), volgens een verklaring van het Hoogcommissariaat voor Planning (HCP).
Lees ook: Ramadan 2024: stijgende prijzen baren Marokkanen zorgen
De maandelijkse variatie van de prijsindex voor niet-voedselproducten daalde ook met 0,1%, door prijsdalingen in categorieën als ’Woningen, water, elektriciteit en andere brandstoffen’ (-0,4%), ’Communicatie’ (-0,3%), ’Transport’, ’Diverse goederen en diensten’ (-0,2%) en ’Kleding en schoenen’ (-0,1%).
Daarentegen zorgde een prijsstijging van ’Restaurants en hotels’ met 0,2% en de stagnatie van de indices van andere sectoren niet voor een significante impact op de algehele trend.
Lees ook: Vleesprijzen in Marokko stabiel ondanks droogte?
Op jaarbasis steeg de prijsindex van voedselproducten in november met 10,5%, vooral door prijsstijgingen van ’Groenten’ (+38,1%), ’Mineraalwater, frisdranken en vruchten- en groentesappen’ (+12,6%), ’Fruit’ (+9,6%), ’Vlees’ (+9,2%), ’Melk, kaas en eieren’ (+7,4%), ’Oliën en vetten’ (+4,3%), en ’Andere voedingsmiddelen’ (+1,0%). De jaarlijkse variatie van de prijsindex voor niet-voedselproducten steeg met 0,4%, met fluctuaties in prijzen variërend van een daling van 4,7% voor de ’Transport’-sector tot een stijging van 11,1% voor de sector ’Restaurants en hotels’.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko