5 december 2024 - 08:00 - Economie
Het Italiaanse bedrijf Ecoprogetti heeft de uitbreiding van een zonnepanelenfabriek in Marokko afgerond. De fabriek, gelegen in Al Hoceima, wordt beheerd door Almaden Morocco en heeft nu een capaciteit van 1 gigawatt (GW), een verdubbeling ten opzichte van de eerdere 500 megawatt (MW).
De fabriek is daarmee de grootste producent van zonnepanelen in Marokko en Noord-Afrika. De nieuwe productielijn maakt gebruik van geavanceerde technologie, waaronder G12-zonnecellen met TOPCon-technologie, om de efficiëntie en kwaliteit van de zonnepanelen te maximaliseren. Almaden Morocco zal de panelen leveren aan zowel de Afrikaanse als de wereldwijde markt.
Lees ook: Forvia opent derde fabriek in Marokko en creëert 1400 banen
Ecoprogetti werkt al sinds 2018 samen met Almaden Morocco. In dat jaar leverde het de eerste productielijn van 500 MW. De uitbreiding van de fabriek begon in juli van dit jaar en is nu succesvol afgerond.
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko