16 maart 2018 - 14:40 - Marokkanen in het buitenland
Farid Hilali eist een schadevergoeding van 1,8 miljoen euro omdat hij ten onrechte aan de terroristische organisatie Al Qaeda en de aanslagen van 11 september 2001 was gelinkt door de Spaanse autoriteiten.
In 1999 kwam Farid Hilali voor het eerst in aanraking met de justitie. Hij werd gearresteerd voor zijn vermeende banden met Al Qaeda en zou zijn gefolterd door een man die zich als een vertegenwoordiger van de Britse regering presenteerde. Hilali werd vervolgens naar Marokko uitgezet alvorens naar Groot-Brittannië te worden teruggestuurd. Daar vroeg hij in 2003 asiel aan.
Een jaar later werd hij opnieuw gearresteerd en verdacht van deelname aan de aanslagen van 11 september 2001 op de Wold Trade Center in New York. Hij bracht bijna 8 jaar door in de gevangenis. In 2012 werd hij vrijgesproken.
Farid stelt dat zijn "leven werd verwoest". "Mijn vrouw en ik hebben veel geleden. Geld zal me mijn leven niet teruggeven. Ik wil niet dat iemand door een beproeving gaat zoals die die ik heb meegemaakt.", aldus Hilali aan The Guardian.
Marokko aast op "nieuwe Messi" van Spanje
Fransman al jaar vermist in Marokko, mysterie blijft
Achraf Hakimi: "Ik zit in een speciale periode"
Vier doden bij drone-aanval Marokko in Sahara
Deel historische Ksar el Bahr in Safi ingestort
Air Arabia opent nieuwe route vanuit Nador
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora
Europa bedreigt geldovermakingen Marokkaanse diaspora
Marokkanen in Spanje leiden leven van hard werken en onzekerheid
Het uitzonderlijk verhaal van ex-straatjongen Soufiane in Spanje