2 januari 2024 - 14:00 - Economie
De export van de Marokkaanse automobielsector is eind november 2023 gestegen tot meer dan 130,64 miljard dirham, een groei van 30,2% ten opzichte van dezelfde periode in 2022.
Deze uitstekende resultaten zijn volgens het Marokkaanse Wisselkantoor voornamelijk te danken aan een toename van de verkopen in de auto-industrie (+12,64 miljard dirham), kabelproductie (+10,42 dirham) en interieur van voertuigen (+2,19 dirham).
Lees ook: Recordjaar voor Marokkaanse auto-industrie
Daarnaast is de verkoop in de sector elektronica en elektriciteit met 27,3% gestegen tot 21,3 miljard dirham tot eind november. In de export van textiel en leer is een toename van 5,7% geregistreerd, met een opmerkelijke stijging in de verkoop van confectiekleding (+7,4%) en breiwaren (+5,9%). De verkoop van schoeisel daalde met 4,6%. De export van de luchtvaartindustrie bleef vrijwel stabiel met een bedrag van 19,64 miljard dirham.
In de landbouw- en voedingsindustrie werd een lichte daling opgemerkt, voornamelijk door een afname in de verkoop van de voedingsindustrie (-0,8%) en landbouw, bosbouw en jacht (-0,7%).
Lees ook: Autosector: Algerije wil met Marokko concurreren
Ten slotte daalde de export van mijnbouwextracties met 1,7%. Deze daling betreft voora natuurlijke en chemische meststoffen (-35,3%), fosforzuur (-44,2%) en fosfaten (-43,6%).
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko