6 april 2017 - 19:00 - Sport
Het was moeilijk maar het is hen gelukt. Vier van de vijf Marokkaanse vrouwen die samen de Kilimandjaro in Tanzania wilden beklimmen bereikten begin deze week de top van de 5895 meter hoge berg.
Het avontuur van de vijf vrouwen begon op donderdag 30 maart en eindigde op maandag 2 april. Ze werden tijdens de beklimming vergezeld door de bekende Marokkaanse bergbeklimmer Nacer Ibn Abdeljalil.
Meerdere moeilijkheden maakten de beklimming extra moeilijk voor de avonturiersters, waaronder een gebrek aan zuurstof en de ijskoude temperaturen, tussen -13 en -20 graden!
Malika El Alami moest helaas op 4000 meter hoogte opgeven vanwege een voetblessure. Ilham Boujlid en Zineb Alaoui Kacimi bereikten de top als eersten, gevolgd door Asmaa Chraibi en Nacer Nacer Ibn Abdeljalil een half uur later. Yasmina Sitail kwam een uurtje later aan.
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Vervloeking achtervolgt Sofiane Boufal
Blijft Walid Regragui bondscoach? Fouzi Lekjaa beslist!
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival
Marokko kaapt Frans talent Ayoub Bouaddi weg
Azzedine Ounahi slachtoffer verkeersongeval
Hakim Ziyech krijgt kans op rentree bij Marokko
Marokko wint maar overtuigt niet: zorgen voor Afrika Cup 2025
El Aroui en Nador vechten om nieuw stadion