25 april 2024 - 14:00 - Marokko
De rechtbank van beroep in Agadir heeft de straf van YouTuber Reda Taoujni verhoogd naar vier jaar cel. In eerste instantie was hij veroordeeld tot twee jaar celstraf voor smaad en andere delicten.
Reda Taoujni werd aangeklaagd door de Minister van Justitie, Abdelatif Ouahbi, nadat hij video’s op YouTube had gepost waarin hij Ouahbi beschuldigde van corruptie. De rechtbank oordeelde dat Taoujni’s uitspraken ongegrond en schadelijk waren voor de reputatie van de minister.
Lees ook: Opnieuw Marokkaanse YouTuber gearresteerd
Naast zijn gevangenisstraf moet Reda Taoujni ook een boete van 20.000 dirham betalen en een symbolische schadevergoeding van 1 dirham aan de minister.
Lees ook: Marokkaanse minister laat YouTuber veroordelen tot 2 jaar cel
De YouTuber werd beschuldigd van functiediefstal, het beledigen van een openbaar ambtenaar in de uitoefening van zijn functie, het verspreiden van valse informatie via computersystemen, laster en het verspreiden van afbeeldingen van een persoon zonder toestemming.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt