14 september 2024 - 06:00 - Sport
In Antwerpen is een nieuwe voetbalclub opgericht, speciaal voor de Marokkaanse gemeenschap. Maroc United wil een plek bieden aan jongeren die zich bij andere clubs buitengesloten voelen. "Er is zoveel discriminatie in het voetbal", zegt medeoprichter Jaffal Billy. "Al te vaak vinden onze jongeren geen plek bij een ploeg of krijgen ze geen speelkansen."
Maroc United heeft jeugdterreinen in Merksem en een veld voor het eerste elftal in Deurne. Hoewel de naam en het logo verwijzen naar de Marokkaanse roots van de oprichters, is iedereen welkom. "We merken dat veel Marokkaanse kinderen én ouders op een voetbalclub als de onze zaten te wachten", aldus Billy aan Het Nieuwsblad. "Maar nogmaals: iedereen die van voetbal wil genieten, welke achtergrond of religie dan ook, is hier meer dan welkom."
Lees ook: FC Barcelona investeert in Marokkaans voetbaltalent
De club heeft voor de jeugdwerking onderdak gevonden in het oude complex van SV Bart in Merksem. "We hebben heel wat klappen moeten incasseren om hier te kunnen voetballen", vertellen de oprichters. "De buurt bleek niet opgezet met onze komst. Gelukkig konden we wél rekenen op steun van de stad Antwerpen en het district Merksem."
Inmiddels is de kantine opgeknapt en kunnen de jongeren er voor en na de training of wedstrijd terecht. Er worden warme maaltijden geserveerd en in de toekomst is er ook huiswerkbegeleiding gepland.
Lees ook: Moslimjongeren in Nederland dol op zaalvoetbal na iftar
De club krijgt veel aandacht, zelfs van bekende Nederlanders zoals Najib Amhali. Ook voetballers van het Marokkaans elftal hebben hun steun betuigd. "Ook zij voelen aan dat jongeren nog te vaak gediscrimineerd worden in het voetbal."
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Vervloeking achtervolgt Sofiane Boufal
Blijft Walid Regragui bondscoach? Fouzi Lekjaa beslist!
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival
Marokko kaapt Frans talent Ayoub Bouaddi weg
Azzedine Ounahi slachtoffer verkeersongeval
Hakim Ziyech krijgt kans op rentree bij Marokko
Marokko wint maar overtuigt niet: zorgen voor Afrika Cup 2025
El Aroui en Nador vechten om nieuw stadion