16 juni 2011 - 16:26 - Economie
Marokko heeft 3,1 miljard dollar aan wapenaankopen besteed in 2011. Het Koninkrijk neemt daarbij de achtste plaats van de Arabische landen die het meest aan bewapening besteden dit jaar, volgens een rapport van het Internationaal Instituut voor Vredesonderzoek in Stockholm (SIPRI), op maandag vrijgegeven.
Op de eerste plaats komt Saoedi-Arabië met 45,2 miljard dollar, gevolgd door de Verenigde Arabische Emiraten, Algerije, Irak, Koeweit, Egypte en als laatste Tunesië, aldus het rapport.
De transacties op de wapenmarkt stegen met 24% tussen 2006 en 2010, in vergelijking met de periode 2001-2005 volgens het rapport van het Stockholmse instituut.
In mei dit jaar had Marokko aan de Verenigde Staten 38 lucht-lucht raketten gekocht samen met een groot aantal vervangstukken ter waarde van $ 50 miljoen.
Een eerste levering van de 24 F-16 gevechtsvliegtuigen die Marokko in 2008 bestelde wordt in augustus verwacht. De vliegtuigen, besteld bij de Amerikaanse Lockheed Martin, zijn 841,8 miljoen dollar waard.
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
X-Links energieproject Marokko-VK in gevaar
Franse gigant verplaatst banen naar Marokko
Marokkaanse dirham groeit fors
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko