7 januari 2011 - 16:19 - Marokkanen in het buitenland
Marokkaanse 60 plussers die in het buitenland wonen en willen genieten van de 85% vermindering op de invoerkosten van hun voertuig, mogen sinds de 1ste januari 2001 geen auto’s ouder dan vijf jaar meer importeren in Marokko.
De Marokkaanse administratie der Douane en Accijnzen had eerder in de week nieuwe maatregelen aangekondigd om van deze belastingaftrek te kunnen genieten. Daarbij werd niets gemeld over een specifieke reglementering voor auto’s van meer dan vijf jaar. De 60 plussers moeten dus, net zoals alle anderen Marokkanen uit het buitenland, auto’s van minder dan vijf jaar in het land importeren, zoals dit wordt vermeld in de Marokkaanse verkeerscode.
Het verbod op de invoer van auto’s ouder dan vijf jaar zou moeten helpen de Marokkaanse autopark te verjongen en de verkeersongevallen te verminderen.
In 2009 zijn zo meer dan 50.000 voertuigen geïmporteerd uit het buitenland, waarvan de meesten tussen de 8 en 10 jaar oud waren. In 2010 zou deze aantal van 14% zijn gestegen.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora
Europa bedreigt geldovermakingen Marokkaanse diaspora
Marokkanen in Spanje leiden leven van hard werken en onzekerheid
Het uitzonderlijk verhaal van ex-straatjongen Soufiane in Spanje
Leegloop Marokkaanse verpleegkundigen, een moeilijk te stoppen fenomeen
Nederland faalt: Marokkaanse jeugd wil massaal weg
Eid ul-Adha: Marokkaanse diaspora sluit zich aan bij oproep Koning Mohammed VI