19 maart 2025 - 21:20 - Marokko
De regering heeft besloten tientallen landbouwgronden te onteigenen in de provincies Kenitra en Essaouira voor de aanleg van de hogesnelheidslijn tussen Marrakech en Kenitra.
Besluit nr. 397.25 van de minister van Transport en Logistiek, Abdessamad Kayouh, waarin de onteigening wegens openbaar nut van tien percelen in de provincie Essaouira wordt vastgelegd voor de uitbreiding van de hogesnelheidslijn tussen Kenitra en Marrakech, is gepubliceerd in editie nr. 7385 van het Staatsblad. Ter herinnering: de minister had in het kader van dit project al bijna 400 percelen onteigend in de regio’s Casablanca-Settat, Rabat-Salé-Kenitra en Marrakech-Safi, evenals 20 andere in het district Mers Sultan in Casablanca.
Lees ook: HSL naar Marrakech: 400 onteigeningen!
Het Staatsblad vermeldt ook decreet nr. 2.24.959, medeondertekend door de minister van Landbouw, Maritieme Visserij, Plattelandsontwikkeling en Water en Bosbeheer, Ahmed El Bouari, dat de onteigening van ongeveer 200 percelen grond in de provincie Essaouira toestaat voor de aanleg van ondergrondse distributiekanalen voor de bevoorrading van het druppelirrigatienetwerk in de buurt van de Moulay Abderrahmane-dam, in de provincie Essaouira.
Experts hekelen dure brandstof in Marokko
Marokkanen in Spanje leiden leven van hard werken en onzekerheid
Spaanse hotelgigant investeert fors in Marokko
Marokko onteigent massaal voor HSL
Marokkaanse artsen onder verscherpt toezicht
Nieuwe oproep tot boycot Carrefour in Marokko
Experts hekelen dure brandstof in Marokko
Spaanse hotelgigant investeert fors in Marokko
Marokko onteigent massaal voor HSL
Marokkaanse artsen onder verscherpt toezicht
Nieuwe oproep tot boycot Carrefour in Marokko
Van Londen naar de medina: Brit vertelt over zijn passie voor Marrakech
Quad-overlast in Marrakech
Villa in Marokko in wereldtop beste vakantiehuizen