9 mei 2024 - 08:00 - Marokko
De Marokkaanse minister van Integratie van de Economie, Micro-ondernemingen, Werkgelegenheid en Vaardigheden, Younes Sekkouri, heeft ontkend dat er gesprekken zijn gevoerd met vakbonden over een verhoging van de pensioenleeftijd naar 65 jaar.
De ontkenning komt als reactie op vragen van oppositiepartijen in het Marokkaans parlement over de problemen van gepensioneerden en de vertraging van de pensioenhervorming. De vakbonden vrezen dat de hervorming zal leiden tot een verhoging van de pensioenleeftijd en een verlaging van de pensioenuitkeringen.
Lees ook: Marokkanen nog later met pensioen?
Younes Sekkouri benadrukte dat de regering naar de zorgen van de vakbonden heeft geluisterd en voorstellen heeft gedaan om de situatie van gepensioneerden te verbeteren. Hij erkende dat de pensioenhervorming een complex probleem is, maar beloofde dat de regering er hard aan zal werken om een oplossing te vinden voor het einde van de huidige legislatuur.
Lees ook: Marokko verhoogt pensioenleeftijd
De minister benadrukte ook dat er overeenkomsten zijn gesloten met werkgevers om de huidige rechten van gepensioneerden te waarborgen tot de nieuwe hervorming in werking treedt.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"