21 april 2014 - 12:35 - Economie
De prijs van Viagra gaat vanaf 9 juni 50 procent minder kosten in Marokko. Voor een doosje van 100 mg zullen Marokkanen nog maar slechts 80 dirham betalen, tegen 144,5 dirham nu.
De prijs voor een doosje van 400 mg viagra zal van 494,20 dirham naar 250 dirham dalen en doosjes van 50 mg zullen nog maar 50 dirham kosten.
Viagra is niet de enige medicijn tegen erectiestoornissen dat goedkoper wordt. Een blauw pilletje van andere merken zal nog maar 25 dirham kosten.
In Marokko zorgt deze maatregel voor veel vragen. Het doel ervan is niet duidelijk, met name omdat Viagra geen geneesmiddel is maar een seksueel stimulerend middel.
Minister El Hossein El Ouardi van Gezondheid legde aan Akhbar Al Yaoum uit dat Viagra in Marokko veel duurder is dan in andere landen en dat een prijsaanpassing noodzakelijk was.
Ondanks zijn dure prijs was Viagra de derde best verkochte medicijn in Marokko in 2012. Dat bleek uit het financieel rapport van de Amerikaanse Pfizer.
Volgens een lijst gepubliceerd op het Staatsblad, zal de prijs van 1578 medicijnen dalen vanaf juni. Volgens een regeringsbron gaat het om de meest gebruikte medicijnen in Marokko.
Hassan Benhamza, de man die de Franse justitie misleidde door zijn dood te simuleren
Het uitzonderlijk verhaal van ex-straatjongen Soufiane in Spanje
Van Londen naar de medina: Brit vertelt over zijn passie voor Marrakech
Quad-overlast in Marrakech
Villa in Marokko in wereldtop beste vakantiehuizen
TikTokker reciteert Koran in kerk, moslims verontwaardigd
Marokko toch geen goudmijn voor investeerders
Marokko verdubbelt invoer uit Rusland
Wisselkoers Marokkaanse dirham beïnvloed door euro en dollar
Europa beschermt auto-industrie tegen Marokko
Marokko onderzoekt dumping uit Egypte en Emiraten
Olijfolie: belasting van Trump baart Spanje zorgen, Marokko profiteert
Vastgoedmarkt Marrakech beleeft spectaculaire opleving
Wisselkantoren Marokko onder strenge toezicht!