27 oktober 2024 - 08:00 - Marokko
Marokko is in 2023 hard geraakt door natuurrampen, met name door de aardbeving in Al Haouz. Bij deze ramp kwamen 2946 mensen om het leven, met aanzienlijke economische schade, gelijk aan 5,35% van het Bruto Binnenlands Product. Daarmee staat Marokko wereldwijd op de tweede plaats wat betreft economische impact van natuurrampen, net achter Libië.
Het rapport ’Global Natural Disaster Assessment Report’ toont aan dat Libië in 2023 maar liefst 13,55% van zijn BBP verloor door natuurrampen. Na Marokko volgen Malawi (3,85%), Turkije (3,75%), Myanmar (3,60%), Haïti (2,07%), Nieuw-Zeeland (1,89%), Chili (0,92%), Mexico (0,82%) en Italië (0,48%).
Lees ook: Tsunami-risico in Marokko: feit of fictie?
Naast de economische schade heeft Afrika te maken gehad met een alarmerend aantal dodelijke slachtoffers als gevolg van natuurrampen. In totaal werden 21.304 sterfgevallen door natuurrampen in Afrika geregistreerd.
Wereldwijd gezien is het aantal natuurrampen in 2023 licht gedaald ten opzichte van de afgelopen 30 jaar, maar de economische schade is met 32% gestegen. Overstromingen waren het meest frequent en troffen 32 miljoen mensen. Stormen veroorzaakten voor 100,8 miljard dollar aan schade. Aardbevingen eisten met 62.451 het grootste aantal mensenlevens.
Lees ook: Aardbeving heeft zware financiële gevolgen voor Marokko
Het rapport benadrukt de kwetsbaarheid van ontwikkelingslanden. Investeringen in waarschuwingssystemen, duurzame infrastructuur en voorlichting zijn essentieel om de impact van toekomstige rampen te beperken. Internationale samenwerking is cruciaal om kennis en middelen te delen en een gezamenlijke aanpak te ontwikkelen voor klimaatcrises.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt