10 maart 2025 - 07:00 - Marokko
Marokko investeert fors in de uitbreiding van de luchthaven Tanger Ibn Battouta, met het oog op het WK voetbal in 2030 dat het land samen met Spanje en Portugal organiseert. Het project, waarvoor ruim 3,27 miljard dirham is uitgetrokken, moet de capaciteit van de luchthaven vergroten van 2 naar 7 miljoen passagiers per jaar.
Het doel van de uitbreiding is tweeledig: enerzijds moet de luchthaven klaar zijn voor de verwachte toename van passagiers en vluchten in verband met het WK, anderzijds moet het project bijdragen aan de toeristische en economische ontwikkeling van de regio.
Lees ook: Uitbreiding luchthaven Tanger van start
De uitbreiding is een samenwerking tussen verschillende ministeries en lokale overheden. In maart werd een partnerschapsovereenkomst goedgekeurd die de financiering en uitvoering van de werkzaamheden regelt.
Lees ook: Veranderingen op luchthaven Tanger
De luchthaven van Tanger wordt uitgebreid met een oppervlakte van 199 hectare. Er komt een nieuwe passagiersterminal van 55.000 vierkante meter, een moderne verkeerstoren en een nieuwe toegangsweg. Ook wordt er een parkeergarage gebouwd met 1400 plaatsen, een parkeerterrein voor vliegtuigen aangelegd en een hekwerk van 6 kilometer lang gebouwd.
Tim Burton verrast Adil El Arbi en Bilall Fallah in Saudi-Arabië
Alarmerende cijfers: ruim helft Marokkanen heeft overgewicht
ASL Airlines verbiedt populaire tassen op vluchten Marokko
Mega-luchthaven Tanger: alles wat je moet weten
Veerdienst Tarifa-Tanger stilgelegd door storm
Import olijfolie geen oplossing voor Marokko
Alarmerende cijfers: ruim helft Marokkanen heeft overgewicht
ASL Airlines verbiedt populaire tassen op vluchten Marokko
Mega-luchthaven Tanger: alles wat je moet weten
Veerdienst Tarifa-Tanger stilgelegd door storm
Import olijfolie geen oplossing voor Marokko
Strijd om snelweg Guercif-Nador barst los
Franse advocate trekt klacht verkrachting door Marokkaanse richkids in
Vergeten gebaar van Hassan II veranderde leven Egyptische prins