Zoeken

Record sinaasappelexport Marokko naar VS

25 januari 2025 - 08:50 - Economie

©

De export van Marokkaanse sinaasappelen naar de Verenigde Staten heeft in de eerste elf maanden van 2024 een recordhoogte bereikt. Volgens East-Fruit, een platform voor data-analyse in de landbouwsector, brachten de exporten een recordbedrag van 29,6 miljoen dollar op.

Na een forse daling in 2023, werd er van januari tot november 2024 meer dan 20.000 ton sinaasappelen naar de Amerikaanse markt verscheept, een stijging van 350% ten opzichte van 2023 en 10% hoger dan het vorige record in 2022. Voor 2013 waren de Marokkaanse sinaasappelexporten naar de Verenigde Staten onregelmatig. Sindsdien is de export jaarlijks gegroeid, met meer dan 10.000 ton in 2018 en 2022.

Lees ook: Marokkaanse sinaasappelexport bedreigd

De piek van het Marokkaanse sinaasappelseizoen loopt van april tot juli. In deze periode heeft Marokko weinig concurrentie, omdat de exportseizoenen van Chili en Zuid-Afrika dan net beginnen en die van Mexico eindigt.

Chili, Zuid-Afrika en Mexico zijn samen goed voor ongeveer 85% van de sinaasappelimport in de Verenigde Staten. Marokko staat op de vierde plaats met een marktaandeel van 9%, een positie die het sinds 2022 inneemt.

Lees ook: Sinaasappels: een luxe voor Marokkanen

De Verenigde Staten is de grootste importeur van Marokkaanse sinaasappelen, goed voor meer dan 40% van de totale export in 2024. Marokko heeft zijn exportseizoen vorig jaar verlengd tot september en oktober.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team