23 december 2021 - 18:20 - Wereld
José Manuel Albares, de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, noemde dinsdag de beschuldigingen van Marokko over het niet naleven van de gezondheidsprotocollen voor het boarden van passagiers op Spaanse luchthavens "onaanvaardbaar".
In een verklaring heeft het Marokkaanse ministerie van Volksgezondheid maandag gezegd dat Spanje de gezondheidscontroles op luchthavens niet "strikt" naleeft en dat dit een "bedreiging" vormt voor de Marokkaanse bevolking. Ze voegde eraan toe dat op particuliere vluchten uit Spanje reeds verschillende positieve coronabesmettingen zijn vastgesteld en dat Marokko om die reden de vluchten met Spanje niet zal hervatten.
Lees ook: Marokko wacht op standpunt van Spanje over Sahara voor hervatting betrekkingen
In een reactie verklaarde de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, José Manuel Albares, dat deze beschuldigingen voor Spanje "onaanvaardbaar" zijn omdat zij "niet met de werkelijkheid stroken". De beschuldigingen berusten "op geen enkele objectieve grondslag", temeer daar Spanje "reeds 89,7% van zijn bevolking boven de 12 jaar heeft gevaccineerd", zei hij, eraan toevoegend dat "hel algemeen bekend is dat Spanje voldoet aan de strengste internationale normen in de strijd tegen Covid-19".
Lees ook: Marokko-Spanje: grenzen pas in de tweede helft 2022 open
De minister van Buitenlandse Zaken kondigde ook aan dat hij de officiële gegevens over de gezondheidssituatie in Spanje ter beschikking zal stellen van de Marokkaanse autoriteiten.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Algerije zwicht over Sahara voor herstel banden met Frankrijk
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko